Projekty

technikum teleinformatyczne

Koło zainteresowań Teleinformatyk XXI wieku

Zajęcia o charakterze eksperymentalnym umożliwiają uczniom zgłębienie podstaw rejestracji i przetwarzania sygnałów, między innymi z wykorzystaniem interfejsu Microsoft Kinect.

Kin2

Część tych zajęć prowadzona jest w języku angielskim, w celu zaznajomienia uczniów z anglojęzyczną terminologią techniczną. Czytaj więcej…

 

Cyfrowy Patrol

Od kwietnia roku 2013 uczniowie ZST w Suwałkach za darmo pomogą mieszkańcom Suwałk i okolic w przygotowaniach, podłączeniu i doborze urządzeń do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Grupa uczniów-wolontariuszy została już przeszkolona przez specjalistów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 Cyfpat 2p

Aby skorzystać z pomocy cyfrowego patrolu lub dowiedzieć się więcej na jego tematkliknij tutaj.

 

Szkoła Nowych Technologii

W roku szkolnym 2011/12 realizowaliśmy w naszej szkole projekt firmowany przez Microsoft oraz wydawnictwo WSiP o nazwie Szkoła Nowych Technologii. W ramach tego projektu trenerzy z Microsoftu przeprowadzili u nas jednodniowe szkolenie dotyczące najnowszych technologii - Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live. 

Microsoft

Uczestnicy wykładów uzyskali bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do serwisu DreamSpark: korzystający z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie, założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach).

Materiały dydaktyczne

Tu znajdziesz przykłady instrukcji laboratoryjnych oraz prezentacji wykorzystywanych na lekcjach. W ten sposób możesz mieć wgląd w to, czego uczą się nasi uczniowie.

Materiały do pobrania

Cyfrowy patrol

Pomagamy lokalnej społeczności w przejściu z telewizji analogowej na cyfrową

Czytaj więcej…

Sieci komputerowe

Poznasz podstawy działania sieci komputerowych


Komputery

Nauczysz się konfigurować komputery i instalować systemy operacyjne


Urządzenia sieciowe

Poznasz, jak działają lokalne i rozległe sieci teleinformatyczne.


Prace instalatorskie

Nauczysz się wykonywać prace diagnostyczne przy sieciach komputerowych.


Elektronika analogowa i cyfrowa

Poznasz podstawy elektroniki analogowej i cyfrowej


Zapraszamy

Zdobędziesz atrakcyjny zawód