Zaplecze

technikum teleinformatyczne

Nasi uczniowie mają do dyspozycji cztery pracownie, gdzie pod opieką nauczycieli specjalistów realizują swoje prace dydaktyczne. Zajęcia w pracowniach prowadzone są w małych grupach, liczących maksymalnie 15 osób.

Pracowania teleinformatyki

Pracownia ta wyposażona w 16 komputerów PC, komputer Apple Macintosh, dwa serwery, komputer z macierzą dysków RAID, drukarki sieciowe, przełączniki zarządzalne oraz routery WiFi. Posiadamy profesjonalne oprogramowanie do monitoringu oraz analizy ruchu w sieciach komputerowych. 

pracowniati1

Dysponujemy profesjonalnymi wersjami systemów operacyjnych, w tym systemami operacyjnymi serwerów Windows oraz Novell. Nasi uczniowie mają również dostęp do podstawowych narzędzi instalatorskich wykorzystywanych przy zakładaniu sieci komputerowych. Uczniowie mają do swojej dyspozycji biblioteczkę zawodową zawierającą podręczny księgozbiór literatury fachowej.

Macintosh

Pracowania elektroniki 1

Pracownia ta wyposażona jest w elektroniczną aparaturę pomiarową oraz w szereg eksperymentalnych zestawów pozwalających uczniom na praktyczne zapoznanie z podstawowymi prawami elektroniki, takimi jak prawo Ohma lub prawa Kirchhoffa. Pracownia ta wyposażona jest również w zestawy mikrokontrolerów, dzięki którym uczniowie mogą poznać tajniki działania układów cyfrowych, a nawet mogą skonstruować robota.

Pracowania elektroniki 2

Oprócz aparatury pomiarowej i typowych zestawów eksperymentalnych, w pracowni tej uczniowie mogą w praktyczny sposób nauczyć się lutować, instalować kable i wykonywać proste prace diagnostyczne.

Pracowania komputerowego wspomagania projektowania

W pracowni tej uczniowie mogą korzystać z 16 komputerów wyposażonych w profesjonalne oprogramowanie do komputerowego wspomagania projektowania typu CAD.

"Mocną stroną tego technikum są materiały dydaktyczne, a przede wszystkim pracownia sieci teleinformatycznych. W życiu codziennym już niejednokrotnie skorzystałem z wiedzy nabytej na tych ćwiczeniach."

Andrzej Aleksa - absolwent technikum, rok 2011

Materiały dydaktyczne

Tu znajdziesz przykłady instrukcji laboratoryjnych oraz prezentacji wykorzystywanych na lekcjach. W ten sposób możesz mieć wgląd w to, czego uczą się nasi uczniowie.

Materiały do pobrania

Cyfrowy patrol

Pomagamy lokalnej społeczności w przejściu z telewizji analogowej na cyfrową

Czytaj więcej…

Sieci komputerowe

Poznasz podstawy działania sieci komputerowych


Komputery

Nauczysz się konfigurować komputery i instalować systemy operacyjne


Urządzenia sieciowe

Poznasz, jak działają lokalne i rozległe sieci teleinformatyczne.


Prace instalatorskie

Nauczysz się wykonywać prace diagnostyczne przy sieciach komputerowych.


Elektronika analogowa i cyfrowa

Poznasz podstawy elektroniki analogowej i cyfrowej


Zapraszamy

Zdobędziesz atrakcyjny zawód